Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.193.2022.1.DP

Czy, zgodnie z art. 26 ust. 2ca updop Wnioskodawca jest zobowiązany do przekazania/aktualizacji informacji o przekroczeniu progu wskazanego w art. 26 ust. 2e updop wyłącznie w przypadku powiązanego Akcjonariatu ujawnionego, tzn. że Wnioskodawca nie jest zobowiązany do przekazywania podmiotom prowadzącym rachunki papierów wartościowych/rachunki zbiorcze lub aktualizowania informacji o powiązanej Grupie nieujawnionej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 marca 2022 r. za pośrednictwem platformy epuap wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy, zgodnie z art. 26 ust. 2ca ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca jest zobowiązany do przekazania/aktualizacji informacji o przekroczeniu progu wskazanego w art. 26 ust. 2e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wyłącznie w przypadku powiązanego Akcjonariatu ujawnionego, tzn. że Wnioskodawca nie jest zobowiązany do przekazywania podmiotom prowadzącym rachunki papierów wartościowych/rachunki zbiorcze lub aktualizowania informacji o powiązanej Grupie nieujawnionej. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o CIT podatnikiem podlegającym obowiązkowi podatkowemu w Rzeczpospolitej Polskiej od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania oraz czynnym podatnikiem VAT.

Wnioskodawca jest (…). Spółka posiada akcjonariuszy, na rzecz których wypłaca dywidendę za pośrednictwem rachunków papierów wartościowych, które są prowadzone przez uczestników bezpośrednich, w tym domy maklerskie oraz banki powiernicze. Wnioskodawca nie jest płatnikiem podatku u źródła od wypłacanej dywidendy, są nimi podmioty prowadzące rachunki papierów wartościowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00