Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.475.2022.2.WL
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Zadania.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że stanowisko Państwa Gminy w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
20 czerwca 2022 r. wpłynął wniosek Państwa Gminy z 8 czerwca 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Zadania pn.: „...”.
Uzupełnili go Państwo w odpowiedzi na wezwanie – pismami z 20 lipca 2022 r. (data wpływu 21 lipca 2022 r.) oraz 24 sierpnia 2022 (data wpływu 25 sierpnia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Gmina ... (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług (dalej: VAT) jako podatnik VAT czynny.
Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (dalej: ustawa o samorządzie gminnym), Gmina wykonuje zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Jednocześnie w myśl art. 6 ust. 1 cytowanej ustawy, do zakresu działania Gminy należą wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów. Do zadań własnych Gminy należy zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty stosownie do art. 7 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym.
Gmina realizuje inwestycję mającą na celu przebudowę świetlic wiejskich w A i B (dalej: Inwestycja lub Zadanie).
Na realizację Inwestycji Gmina pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) - nazwa Zadania to „...”.
Wartość dofinansowania wynosi ... zł, a całkowita wartość inwestycji wynosi … zł.
W ramach realizacji inwestycji dwie świetlice wiejskie (sale wiejskie) w A i B zostaną całkowicie przebudowane. W świetlicy wiejskiej w A po przebudowie powstanie budynek parterowy składający się z sali głównej, pomieszczenia socjalnego, szatni, toalet, pomieszczenia pomocniczego, poddasza o pow. 21,24 mkw. W świetlicy wiejskiej w B po przebudowie powstanie budynek składający się z sali głównej, sceny, 2 świetlic, kuchni, korytarzy, szatni, magazynu kuchni, pomieszczenia gospodarcze oraz toalet. Na budynkach zostaną zainstalowana instalacje fotowoltaiczne. Budynki przejdą gruntowną termomodernizację. Budynki przystosowane będą do przebywania osób niepełnosprawnych poprzez pochylnię dla osób niepełnosprawnych, odpowiednie drzwi wejściowe oraz przestrzeń manewrową. W budynku zaprojektowano także toaletę dla osób niepełnosprawnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right