Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 8 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.419.2022.1.AW
W zakresie możliwości zastosowania preferencyjnych przepisów (w tym zwolnienia) w zakresie opodatkowania należności z tytułu udziału w zyskach polskiej spółki komandytowej będącej podatnikiem CIT wypłacanych za pośrednictwem innych transparentnych podatkowo spółek mających siedzibę w Wielkiej Brytanii, na rzecz wspólnika będącego podatnikiem będącym rezydentem podatkowym w Wielkiej Brytanii, na podstawie art. 10 ust. 2 lit. a) oraz b) Konwencji polsko-brytyjskiej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 czerwca 2022 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości zastosowania preferencyjnych przepisów (w tym zwolnienia) w zakresie opodatkowania należności z tytułu udziału w zyskach polskiej spółki komandytowej będącej podatnikiem CIT wypłacanych za pośrednictwem innych transparentnych podatkowo spółek mających siedzibę w Wielkiej Brytanii, na rzecz wspólnika będącego podatnikiem będącym rezydentem podatkowym w Wielkiej Brytanii, na podstawie art. 10 ust. 2 lit. a) oraz b) Konwencji polsko-brytyjskiej.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi działalność w formie spółki komandytowej mającej siedzibę na terytorium Polski. Spółka działa na rynku nieruchomościowym i jest właścicielem działek budowlanych zlokalizowanych w Polsce.
Począwszy od 1 maja 2021 r. Wnioskodawca jest podatnikiem CIT. Ponadto, Wnioskodawca podlega opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (jest rezydentem podatkowym w Polsce).
Wspólnikiem (komandytariuszem) Wnioskodawcy jest spółka brytyjska UK LLP (dalej także: „Wspólnik 1”), która na gruncie brytyjskich przepisów jest transparentna podatkowo i nie jest podatnikiem podatku dochodowego - analogicznie do niektórych spółek osobowych w Polsce. Z kolei drugim wspólnikiem Spółki (komplementariuszem) jest R. sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mająca siedzibę w Polsce wpisana do rejestru przedsiębiorców pod numerem (…).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right