Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.393.2022.1.JKU
1. Czy w świetle art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. b ustawy o CIT, przychody osiągane przez Spółkę z transakcji zabezpieczających ukierunkowanych na zabezpieczenie ceny pszenicy niezbędnej do produkcji przez Spółkę mąki w ramach podstawowej działalności Spółki, należy kwalifikować jako przychody z działalności operacyjnej, tj. przychody ze źródła innego niż zyski kapitałowe? 2. Czy skoro rozliczenia dokonywane pomiędzy Wnioskodawcą a bankiem mające na celu utrzymanie ceny zakupu surowca (w tym pszenicy) w wysokości ceny gwarantowanej, stanowią ekonomicznie korektę zmniejszającą lub zwiększającą koszty nabycia surowca (w tym pszenicy) na bieżąco przez Wnioskodawcę, to faktycznie zrealizowany wynik (dochód/strata) na takich transakcjach, stanowiących zabezpieczenie konkretnych cen zakupu surowców (pszenicy) wykorzystywanych do produkcji przemiału zbóż objętej Decyzją, Wnioskodawca ma prawo rozliczyć w działalności strefowej, tj. podlegającej zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT?
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej z 27 maja 2022 r., który dotyczy ustalenia, czy:
-w świetle art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. b ustawy o CIT, przychody osiągane przez Spółkę z transakcji zabezpieczających ukierunkowanych na zabezpieczenie ceny pszenicy niezbędnej do produkcji przez Spółkę mąki w ramach podstawowej działalności Spółki, należy kwalifikować jako przychody z działalności operacyjnej, tj. przychody ze źródła innego niż zyski kapitałowe,
-skoro rozliczenia dokonywane pomiędzy Wnioskodawcą a bankiem mające na celu utrzymanie ceny zakupu surowca (w tym pszenicy) w wysokości ceny gwarantowanej, stanowią ekonomicznie korektę zmniejszającą lub zwiększającą koszty nabycia surowca (w tym pszenicy) na bieżąco przez Wnioskodawcę, to faktycznie zrealizowany wynik (dochód/strata) na takich transakcjach, stanowiących zabezpieczenie konkretnych cen zakupu surowców (pszenicy) wykorzystywanych do produkcji przemiału zbóż objętej Decyzją, Wnioskodawca ma prawo rozliczyć w działalności strefowej, tj. podlegającej zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right