Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.163.2022.1.AW
Czy wypłata przez Wnioskodawcę na rzecz Usługodawcy wynagrodzenia z tytułu Usługi stanowi przedmiot opodatkowania tzw. podatkiem u źródła, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1-4 ustawy o CIT?
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 7 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy wypłata przez Wnioskodawcę na rzecz Usługodawcy z Wielkiej Brytanii wynagrodzenia z tytułu zakupu świadczeń polegających na dostępie do zestawu dotyczących instrumentów finansowych stanowi przedmiot opodatkowania tzw. podatkiem u źródła, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1-4 ustawy o CIT.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 maja 2022 r. (wpływ 26 maja 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest bankiem (…) i jako taki pełni trzy podstawowe funkcje: (…).
Podstawowym celem działalności Banku jest (…)
Bank wypełnia zadania określone w (…), ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 2439 z późn. zm.), ustawie z dnia 27 lipca 2002 r. Prawo dewizowe (Dz. U. z 2022 r. poz. 309) oraz ustawie z dnia 29 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 305 z późn. zm.), działając poprzez następujące organy: (…).
Wnioskodawca posiada osobowość prawną (…).
Dla celów związanych z realizacją zadań nałożonych na Bank, Wnioskodawca dokonał, u podmiotu z siedzibą w Wielkiej Brytanii („Usługodawca”), zakupu świadczeń polegających na dostępie do zestawu danych dotyczących instrumentów finansowych („Usługa”), służących do oszacowania ryzyka finansowego związanego z inwestycjami dokonywanymi w procesie zarządzania rezerwami dewizowymi, przy zastosowaniu metody wartości narażonej na ryzyko („Dane”). Dane są wprowadzane do systemu W. („Oprogramowanie”), przeznaczonego do zarządzania rezerwami dewizowymi w celu zasilenia modułu Value-at-Risk. Dane stanowią bazę informacji, przy użyciu której moduł Value-at-Risk dokonuje oszacowania w żądanym przez Wnioskodawcę zakresie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right