Interpretacja indywidualna z dnia 24 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.389.2022.2.JSZ
Rozliczenie oraz udokumentowanie korekt wyrównujących.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe w części dotyczącej wpływu korekty wyrównującej na podstawę opodatkowania, obowiązku udokumentowania korekty wyrównującej fakturą korygującą, a także okresu rozliczeniowego, w którym należy wykazać fakturę korygującą zmniejszającą ceny sprzedawanych produktów oraz nieprawidłowe w części dotyczącej okresu rozliczeniowego, w którym należy wykazać fakturę korygującą zwiększającą ceny sprzedawanych produktów, a także zmieniającą (zmniejszającą bądź zwiększającą) ceny nabywanych towarów.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:
‒wpływu korekty wyrównującej na podstawę opodatkowania,
‒obowiązku udokumentowania korekty wyrównującej fakturą korygującą,
‒okresu rozliczeniowego, w którym należy wykazać fakturę korygującą zmniejszającą ceny sprzedawanych produktów,
‒okresu rozliczeniowego, w którym należy wykazać fakturę korygującą zwiększającą ceny sprzedawanych produktów, a także zmieniającą (zmniejszającą bądź zwiększającą) ceny nabywanych towarów.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 lipca 2022 r. (wpływ 15 lipca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
… Sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca”, „Spółka”) jest spółką z siedzibą w …. Spółka jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny w Polsce. Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości.
Wnioskodawca dokonuje transakcji m.in. ze spółkami … z siedzibą w Finlandii i … z siedzibą w Niemczech (dalej łącznie:. „Kontrahenci”, pojedynczo: „Kontrahent”). Kontrahenci nie są zarejestrowani dla celów VAT w Polsce i nie posiadają w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w rozumieniu VAT.