Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.346.2022.2.IM
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym prace prowadzone przez Wnioskodawcę w ramach Etapu Konstrukcji, Etapu Produkcji, Etapu Wdrażania oraz Etapu Zmian stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa CIT”), co uprawnia Wnioskodawcę do dokonywania odliczeń na podstawie art. 18d ust. 1 Ustawy CIT?
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest w części prawidłowe a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 5 maja 2022 r., uzupełniony 17 sierpnia 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca sp. z o.o. dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”), jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, który podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawca nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego ani nie prowadzi działalności na terenie specjalnej sfery ekonomicznej.
Wnioskodawca projektuje i produkuje zaawansowane rozwiązania technologiczne w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego. Działalność Wnioskodawcy stanowią zarówno projekty realizowane na zlecenie służb odpowiedzialnych za teleinformatyczną (w tym telekomunikacyjną) ochronę informacji niejawnych w Polsce, jak i projekty własne, których efekt jest sprzedawany na rzecz innych jednostek administracji publicznej. Rozwiązania powstające w wyniku obu powyższych kategorii prac dotyczą ochrony Informacji niejawnych lub Innych Informacji prawnie chronionych.
Przygotowywane przez Wnioskodawcę rozwiązania wymagają analizy dostępnych technologii, badaniu nowych rozwiązań, a następnie rozwojowi najlepszych z nich, które posłużą do budowy gotowych, kompletnych urządzeń kryptograficznych (dalej jako: „Urządzenia”). Działania te obejmują zarówno prace programistyczne, jak również prace konstruktorów elektroników, analityków, architektów rozwiązań programistycznych, elektronicznych I telekomunikacyjnych. Wskazane wyżej prace są realizowane przez wysoko wykwalifikowany personel Wnioskodawcy, który posiada odpowiednie kompetencje, doświadczenie i wykształcenie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right