Interpretacja indywidualna z dnia 18 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.328.2022.2.PC
Dotyczący ulgi badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 29 kwietnia 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób prawnych dotyczący ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 12 sierpnia 2022 r., (data wpływu tego samego dnia). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Spółka realizuje równolegle wiele projektów badawczo-rozwojowych (dalej „prace B+R”). Jako przykład można wskazać opracowanie procesu perforacji folii pęcherzykowej w linii produkcyjnej (dalej: „Nowy Proces”).
Zmiana procesu produkcji folii pęcherzykowej w taki sposób, aby nanieść na nią perforacje pozwalające na jej swobodne i intuicyjne porcjowanie (konfekcję) stanowi odpowiedź na potrzeby rynku.
Cały proces składał się z kilku zasadniczych etapów. Jego istotą było:
-opracowanie koncepcji perforacji (nacięć) rolki foli pęcherzykowej w linii produkcji folii,
-weryfikacja rynku dostawców / producentów w kontekście potencjalnych produktów zbliżonych do wyrobu Wnioskodawcy,
-zakupu oraz instalacji urządzeń peryferyjnych lub ich implementacji do funkcjonujących linii produkcyjnych w celu zautomatyzowania procesu produkcji wyrobu oraz poszerzenia gamy asortymentowej wyrobów działu folii pęcherzykowej.
(Spółka w celu wprowadzenia nowego znacząco ulepszonego procesu perforacji folii pęcherzykowej, mającego na celu przyspieszenie procesu produkcji grupy wyrobów z Folii pęcherzykowej oraz obniżenie kosztów i poprawienie rentowności procesu rozpoczęła pracę nad poszukiwaniem tzw. wąskich gardeł w produkcji. Jedną z koncepcji było implementowanie procesów peryferyjnych dalszego przetworzenia wyrobu do głównych procesów produkcyjnych w celu wykorzystania tych samych zasobów ludzkich do produkcji kilku rodzajów asortymentu w jednej jednostce czasu.