Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4011.139.2022.2.AH
IP Box
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 kwietnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 19 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismami z 1 lipca 2022 r. (data wplywu 4 lipca 2022 r.) oraz 19 kwietnia 2022 r. (data wpływu 12 lipca 2022 r.)
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca prowadzi od 12.02.2019 r. jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEIDG, której przedmiotem jest działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki.
Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: „ustawa o PIT”). Działalność jest przez Wnioskodawcę realizowana z terytorium Polski. Wnioskodawca zawiera umowy o świadczenie usług z podmiotami prawa polskiego, spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością w rozumieniu KSH („Kontrahenci”).
Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest dokonywanie wkładu twórczego w tworzenie programów komputerowych. Wnioskodawca realizuje projekty programistyczne począwszy od etapu analizy potrzeb Kontrahenta, poprzez projektowanie, implementację, testy, wdrożenie oraz asystę przy uruchomieniach testowych i produkcyjnych. W dalszych etapach świadczone są usługi wsparcia w modernizacji wdrożonych systemów.
Wnioskodawca jest członkiem zespołu programistycznego (deweloperskiego) w roli Product Managera/Product Ownera. Oznacza to, że nie dokonuje zmian w kodzie bezpośrednio. Ta rola wymaga od niego definiowania funkcjonalności systemu z perspektywy biznesowej i często również technicznej zgodnie z wymaganiami klienta/klientów wewnętrznych na podstawie swojej wiedzy biznesowej i technicznej. Definiuje funkcjonalność komponentów, które są programowane przez programistów. Bierze czynny udział w procesie rozwoju oprogramowania przez dopracowywanie wymagań, definiowanie scenariuszy funkcjonalnych oraz dostosowywanie logiki procesów. Współtworzony system składa się z poszczególnych samodzielnych elementów składowych, do których prawa autorskie przysługują temu programiście, który je napisał.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right