Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 9 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.348.2022.1.MBD

W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe,

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

11 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 10 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca (dalej również: „Podatnik” lub „Spółka”) prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. od 2013 r., obecnie prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży sprzętu farmaceutycznego oraz medycznego głównie do celów fizjoterapeutycznych, główny kod PKD to 46.46.Z - Sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych. Spółka jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawca posiada status małego podatnika, zgodnie z treścią art. 4a pkt 10 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa o CIT”). Stąd Podatnik w roku 2021 odprowadzał podatek dochodowy od osób prawnych według stawki 9%. Zakresem niniejszego wniosku objęte są czynności wykonywane przez Podatnika w 2021 r.

Od początku swojej działalności Spółka koncentrowała się głównie na dostarczaniu nowoczesnych urządzeń do rehabilitacji, fizjoterapii a także SPA/Wellness - specjalizując się w urządzeniach do drenażu limfatycznego (tzw. masażerach uciskowych). Od 2017 r. po przeprowadzeniu wielu działań biznesowych, Wnioskodawca zdecydował się również na podjęcie działań zmierzających do samodzielnej produkcji własnych urządzeń i wypuszczaniu na rynek swoich produktów. Jednym z takich działań było nawiązanie współpracy z uczelniami, w tym m.in. z (…), z którą zawarto w roku 2019 umowę na wykonanie usług proinnowacyjnych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 - co było wstępnym etapem oraz podstawą do rozpoczęcia prac nad własnymi aparatami do drenażu limfatycznego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00