Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 3 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.236.2022.2.AKS
Brak możliwości zastosowania stawki 0% dla usługi międzynarodowego transportu towarów.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 czerwca 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 26 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zastosowania stawki 0% dla usługi międzynarodowego transportu towarów. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem – brak daty (wpływ 25 lipca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Od 2007 r. prowadzi Pan, jako osoba fizyczna, działalność gospodarczą. Głównym przedmiotem działalności są usługi transportowe.
Jest Pan zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT, a także do wewnątrzwspólnotowych dostaw i nabyć.
Chciałby Pan w przyszłości wykonywać transport towaru z Wielkiej Brytanii do Polski na rzecz polskiego kontrahenta. Towar ma być dostarczany do magazynu w Polsce, a następnie polski kontrahent dokonuje odprawy celnej.
Do podstawy opodatkowania w urzędzie celnym transportowanego towaru kontrahent będzie wykazywał Pana fakturę za usługę transportową plus swoją marżę. Przyszły odbiorca chce, aby dokonując transportu towaru z Wielkiej Brytanii do Polski na rzecz polskiego kontrahenta zastosował Pan stawkę 0%.
Dokumenty jakie uzyska Pan w celu potwierdzenia tego transportu to dokument CMR transportowanego towaru, poświadczone zgłoszenie celne ZC299 oraz oświadczenie od polskiego kontrahenta, iż Pana faktura za usługę transportową będzie włączona do podstawy opodatkowania towaru.
W uzupełnieniu wniosku (wpływ 25 lipca 2022 r.) wskazał Pan, że:
1.Będzie Pan posiadał dokumenty z których będzie wynikać przekroczenie granicy z państwem trzecim (dokument CMR podpisany przez firmę angielska i polską oraz dokument celny ZC299 z którego wynika miejsce nadania towaru do miejsca przeznaczenia).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right