Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4010.3.2022.2.MJ
W zakresie ustalenia, czy działalność Spółki w Polsce może skutkować powstaniem zagranicznego zakładu, a w konsekwencji czy może skutkować koniecznością opodatkowania w Polsce części dochodów osiąganych przez Spółkę z handlu paliw
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
19 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 12 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Państwa działalność w Polsce może skutkować powstaniem zagranicznego zakładu, a w konsekwencji czy może skutkować koniecznością opodatkowania w Polsce części dochodów osiąganych przez Państwa z handlu paliw. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem opatrzonym datą 25 lipca 2022 r. (wpływ 24 lipca 2022 r.) Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca („Spółka”, „Wnioskodawca”) jest irlandzką spółką będącą rezydentem podatkowym Republiki Irlandii.
Ostateczną spółką dominującą w grupie jest X, kanadyjska spółka zarejestrowana i będąca rezydentem podatkowym Kanady, której akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto. X działa w branży paliwowej i detalicznej.
Biorąc pod uwagę rozwój X w Europie w poprzednich latach (głównie w wyniku licznych przejęć przedsiębiorstw), na poziomie X podjęto decyzję handlową o utworzeniu scentralizowanej jednostki zajmującej się zakupami paliw w Europie. Decyzja została podjęta po szeroko zakrojonych rozważaniach i konsultacjach z kluczowym, w grupie zaopatrzenia w paliwo, personelem odpowiedzialnym w tamtym czasie za działalność grupy w zakresie zakupów paliw w Europie.
Celem centralizacji działań związanych z zakupami paliw w Europie była m.in. poprawa warunków dostaw poprzez bezpośrednie relacje z dostawcami, w tym niższe ceny produktów, zrównoważenie ekspozycji kapitału obrotowego i ryzyka cenowego w łańcuchu wartości oraz stworzenie elastyczności zaopatrzenia poprzez identyfikowanie nowych dostawców oferujących nowe i pojawiające się na rynku produkty.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right