Interpretacja indywidualna z dnia 27 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.296.2022.2.IM
Czy w opisanym stanie faktycznym / zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca jest uprawniony do uznania za koszty kwalifikowane, o których mowa w treści przepisu art. 18d ust. 2 pkt 1 UPDOP: 1. całości należności ze stosunku pracy (w tym również za okresy, w których Pracownicy nie świadczyli pracy) Pracowników, których cały faktycznie przepracowany czas pracy w danym miesiącu obejmował wyłącznie wykonywanie działalności badawczo - rozwojowej (tj. zajmowali się w czasie wykonywania pracy tylko pracami typu A i B)? 2. części należności ze stosunku pracy Pracowników, których faktycznie przepracowany czas pracy w danym miesiącu składał się zarówno z działalności badawczo - rozwojowej (prac typu A i B) jak i działalności jej niestanowiącej (prac typu C), obliczonej według proporcji czasu faktycznie poświęconego na działalność badawczo - rozwojową (tj. Prac A i B) w ogólnym czasie świadczenia pracy tego Pracownika w tym okresie (tj. Prac A, B i C) tj. bez uwzględnienia w proporcji okresów, w których Pracownik nie świadczył pracy?
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
20 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 14 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo w odpowiedzi na wezwanie, pismem z 22 lipca 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca (dalej: „Spółka”, „Wnioskodawca”) posiada siedzibę na terytorium Polski i na podstawie przepisu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „UPDOP”) podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.