Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie SN z dnia 9 lipca 2019 r., sygn. II PK 202/18

Sąd Najwyższy w składzie:

SSN Bohdan Bieniek

w sprawie z powództwa L. O.
‎przeciwko Biuru Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w W.
‎o ustalenie istnienia stosunku pracy,
‎po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w dniu 9 lipca 2019 r.,
‎skargi kasacyjnej strony pozwanej od wyroku Sądu Okręgowego w W.
‎z dnia 28 maja 2018 r., sygn. akt XXI Pa (…),

odmawia przyjęcia skargi kasacyjnej do rozpoznania.

UZASADNIENIE

Sąd Okręgowy w W. wyrokiem z dnia 28 maja 2018 r. zmienił wyrok Sądu Rejonowego w W. z dnia 12 września 2017 r. ustalając, że L. O. łączy z Biurem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w W. stosunek pracy od dnia 23 listopada 2012 r., w ramach którego jest ona zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w wymiarze pełnego etatu na stanowisku inspektora w Departamencie Budżetu i Finansów z wynagrodzeniem zasadniczym według XIII kategorii zaszeregowania w wysokości 2.900 zł, a miejscem wykonywania pracy jest Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w W., Skwer X. W pozostałym zakresie powództwo oddalił.

W sprawie ustalono, że L. O. była zatrudniona w Biurze Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w W. w okresie od dnia 19 października 2009 r. do dnia 23 listopada 2012 r. na podstawie umowy na zastępstwo. Od dnia 23 listopada 2012 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w W. powierzyło powódce wykonanie usług na umowę zlecenie. Powódka świadczyła usługi objęte zakresem umowy przy użyciu sprzętu komputerowego pracodawcy, nie mogła powierzyć wykonania zobowiązań wynikających z umowy osobie trzeciej, przysługiwało jej wynagrodzenie, podpisywała codziennie godzinowe rozliczenie czasu wykonywania usług, podlegała kierownictwu pracodawcy.

W uzasadnieniu zatrudnienia powódki na podstawie umowy zlecenia, Dyrektor Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w W. podała, że ustawa budżetowa nie przyznała środków na zwiększenie zatrudnienia ani wynagrodzenia, stąd jako Dyrektor zaakceptowała przyznanie środków na umowę zlecenie. W dniu 2 lutego 2015 r. powódka urodziła dziecko.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00