Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.120.2022.3.PB
Skutki podatkowe wniesienia wkładu do spółki komandytowej.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 21 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu do spółki komandytowej. Treść wniosku jest następująca::
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawcą jest A Spółka komandytowa. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym oraz zamierza zarejestrować się jako podatnik VAT czynny; dalej jako „Spółka”.
Aktualnie w spółce uczestniczy dwóch wspólników:
-Pan P. (uczestniczy w Spółce w roli komplementariusza) – dalej jako: „Komplementariusz”,
-Pani K. (uczestniczy w Spółce w roli komandytariusza).
Na chwilę obecną Komplementariusz prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą (...). Przeważającym przedmiotem działalności Komplementariusza jest sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego (...). Jednocześnie Komplementariusz w środkach trwałych posiada budynek (pawilon), który wydzierżawia innym podmiotom (zawarte są aktualnie 4 umowy dzierżawy). W ramach prowadzonej (bez względu na rodzaj działalności) działalności gospodarczej, Komplementariusz:
1.Zatrudnia pracowników (w ramach umowy o pracę i umów zleceń);
2.Posiada środki trwałe, oraz wyposażenie;
3.Posiada wartości niematerialne i prawne;
4.Jest stroną licznych umów zobowiązaniowych (w tym na dostawy mediów, energii elektrycznej);
5.Posiada stany magazynowe.
Z uwagi na liczne komplikacje co do kontynuacji działalności przez ewentualnych (licznych) spadkobierców Komplementariusza prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą (który jest osobą starszą), rozważa on aport tzw. zorganizowanej części przedsiębiorstwa, obejmującej wyłącznie działalność handlową, do Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right