Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 1 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.441.2022.1.JG

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym prowadzona przez Spółkę działalność tworzenia produktów opisanych powyżej, przedstawiona w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (dalej: „Działalność B+R”), co uprawnia Wnioskodawcę do korzystania z ulgi B+R?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 6 czerwca 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym prowadzona przez Spółkę działalność tworzenia produktów opisanych poniżej, przedstawiona w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (dalej: „Działalność B+R”), co uprawnia Wnioskodawcę do korzystania z ulgi B+R.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) działa na polskim rynku od 1990 roku i obecnie jest liderem wśród firm informatycznych, dostarczających oprogramowanie do zarządzania operacjami sieci stacji paliw. Dzięki skalowalności tworzonego rozwiązania, systemy informatyczne Spółki pokrywają szeroki zakres potrzeb operatorów sieci, w tym zdalnego monitorowania i zarządzania osprzętem na stacjach, kontroli fizycznego dostępu do chronionych zasobów, analizy transakcji paliwowych, zarządzania obsługą dostaw paliwa czy zarządzania obsługą sklepów na stacjach. W ramach projektów realizowanych przez Wnioskodawcę powstają również moduły do zarządzania marką operatora oraz konfiguracją trybu działania stacji, kontrolowania odtwarzania strumieni multimedialnych, zarządzania bezpieczeństwem wykonywania transakcji płatniczych z pomocą kart czy zdalnej aktualizacji oprogramowania bez konieczności pracy techników na miejscu na stacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00