Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.282.2022.2.MBD

W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

15 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 15 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem, które wpłynęło do Organu 23 czerwca 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

A. Informacje ogólne

X Sp. z o.o. Sp. K. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) z siedzibą w Y jest spółką utworzoną na podstawie prawa polskiego, posiadającą siedzibę działalności w Polsce. Spółka jest podatnikiem CIT od 1 stycznia 2021 r. i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Spółka specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wyposażenia przestrzeni komercyjnych. Usługi Spółki obejmują przede wszystkim projektowanie salonów sieciowych, produkcję systemów ściennych i mebli wolnostojących oraz ich transport i montaż. Spółka dostarcza i instaluje meble na terenie całej Europy, a także w Azji i na Bliskim Wschodzie. Specjaliści Spółki - project managerowie i kierownicy produkcji - wykonują ponad 300 realizacji we współpracy z zewnętrznymi podmiotami realizującymi część projektów. Wnioskodawca jest firmą, która przestrzega najwyższych standardów w zakresie polityki zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa i odpowiedzialności za swoich pracowników i otaczające środowisko. Zmniejszenie negatywnego wpływu produkcji mebli na środowisko jest jednym z jej głównych priorytetów. Dlatego każdy projekt, jest ściśle kontrolowany przez dedykowane grupy zadaniowe. Kontrola zaczyna się już w najwcześniejszej fazie - przy wyborze partnerów biznesowych ściśle współpracujących ze Spółką, jak również miejsca pochodzenia materiałów używanych przy produkcji mebli w celu upewnienia się, że używane do produkcji drewno, stal czy tworzywa sztuczne pochodzą z zaufanych i certyfikowanych miejsc bezpiecznych dla środowiska i pracowników. Głównym obszarem działalności Wnioskodawcy jest realizacja wnętrz przestrzeni komercyjnych, opracowywanych w ścisłej współpracy z klientem i kompleksowo dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb. Projekty Spółki są unikatowe i uwzględniają zarówno aspekty funkcjonalne, jak i estetyczne, ukierunkowując realizację na branding i przyjętą komunikację danej marki, w każdym przypadku tworząc niepowtarzalną przestrzeń dedykowaną do potrzeb klienta. Koszty ponoszone przez Spółkę w ramach prowadzonej działalności związanej z rozwojem nowych rozwiązań, stanowią koszty uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o CIT. Spółka nie prowadzi i nie prowadziła działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na podstawie zezwolenia ani działalności na podstawie decyzji o wsparciu. Spółka nie korzystała ponadto z dotacji, koszty działalności nie zostały Spółce zwrócone w jakiejkolwiek formie. Spółka nie prowadzi i nie prowadziła badań podstawowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00