Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.36.2022.2.KK
Zastosowanie procedury call-of stock
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
31 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 31 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania procedury call-of stock. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 31 marca 2022 r. (wpływ 31 marca 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
„B” (dalej jako Wnioskodawca lub Dostawca) planuje zawarcie umowy określonej w tłumaczeniu na język polski jako „Umowa Przekazania” (dalej jako Umowa) z firmą z Grupy „E” (dalej jako Odbiorca).
Na podstawie umowy Wnioskodawca ma dostarczać wyprodukowane przez siebie towary (tj. filtry, osłony pompy i wewnętrzne elementy montażowe zmywarki plastikowe do zmywarek) z Polski do magazynu call-off stock zlokalizowanego w innym państwie członkowskim, tj. we Włoszech, celem ich dostawy na późniejszym etapie na rzecz Odbiorcy.
Magazyn ma być prowadzony przez podmiot trzeci „T”.
Umowa będzie zawierała w szczególności następujące uregulowania:
1.1.Dostawca ma składać Produkty na ograniczonym terenie w Magazynie, w ilościach uzgadnianych pomiędzy Stronami lub ustanawiać stany do odbioru w Magazynie i przechowywać tamże Produkty w ilościach uzgadnianych pomiędzy Stronami.
1.2.Ustanowione stany magazynowe Produktów są określane w Umowie mianem „Towaru do Odbioru”. Odbiorca będzie mieć prawo do odebrania z Towaru do Odbioru Produktów w ilościach i terminach podyktowanych jego potrzebami produkcyjnymi. Dostawca zapewni dostępność takich uzgodnionych ilości w ramach Towaru do Odbioru.
2.1.Odbiorca będzie informować Dostawcę co tydzień o zapotrzebowaniu na dostawy, określając minimalne ilości każdego Produktu, jaki Dostawca będzie przechowywać w Magazynie, dostarczając Dostawcy firmowe zlecenie dostawy wskazujące ilość Produktów, jaka powinna być dostępna w Towarze do Odbioru w Magazynie, w terminie wskazanym w tymże dokumencie (określanym w Umowie mianem „Firmowego Zlecenia Dostawy”).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right