Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.671.2021.2.DP
Korekta cen transferowych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
14 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 10 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie korekt cen transferowych. Uzupełniliście go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – w dniu 21 marca 2022 r. Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1.Zainteresowany będący stroną postępowania:
(…)
2. Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
(…)
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Spółka Akcyjna (dalej: „Wnioskodawca”) oraz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „WCI”) - łącznie jako „Spółki” lub „Wnioskodawcy”- są podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych, podlegającymi na terytorium Polski nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, o którym mowa w art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1800 z późn. zm.; dalej: „Ustawa CIT”). Wnioskodawca jest jedynym udziałowcem WCI.
Zarówno Wnioskodawca, jak i WCI działają w tzw. branży nowych technologii online. Swoje usługi oferują prawie całkowicie wirtualnie za pośrednictwem stron internetowych/portali/aplikacji, w których klient weryfikuje usługę, ofertę oraz dokonuje zakupu.
Działalność Wnioskodawcy obejmuje w szczególności sprzedaż (…) oraz usług towarzyszących (pakiet usług dodatkowych, (…) Online etc. dalej łącznie jako „...”) poprzez platformę Online (dalej: „Platforma internetowa Wnioskodawcy”).
WCI jest agentem ubezpieczeniowym, który swoje usługi świadczy m.in. poprzez Platformę internetową Wnioskodawcy. Podstawowym modelem osiągania przychodów przez WCI jest sprzedaż usług ubezpieczeniowych, w przeważającej mierze związanych z podróżą, którą to podróż klient ostateczny kupuje od Wnioskodawcy. Zakup jest dokonywany przez Platformę internetową Wnioskodawcy, tj. platformę podmiotu oferującego usługę związaną z podróżą, a sprzedającymi są Wnioskodawca - w zakresie usługi związanej z podróżą, WCI - w zakresie ubezpieczenia, przy czym WCI pełni jedynie rolę agenta ubezpieczeniowego, a usługa ubezpieczeniowa jest świadczona przez stronę trzecią - ubezpieczyciela. Stąd WCI otrzymuje jedynie prowizję agenta ubezpieczeniowego od ubezpieczyciela. Płatność procesowana jest od klienta łącznie za całość transakcji (np. (…) i ubezpieczenie).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right