Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 2 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.574.2021.1.RM
Zastosowanie procedury magazynu call-off stock
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 3 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zastosowania procedury magazynu call-off stock. Uzupełnili go Państwo 8 grudnia 2021 r. (wpływ 14 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Państwa Spółka (dalej: „X”) jest niemiecką spółką (osobą prawną), zarejestrowaną w Polsce jako czynny podatnik podatku od towarów i usług (dalej: „VAT”). X jest również zarejestrowana na terenie Niemiec jako czynny podatnik podatku od wartości dodanej. X zarejestrowana jest dla potrzeb unijnego VAT zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Posiada ona tym samym zarówno ważny niemiecki numer VAT UE (…), jak i ważny polski numer VAT UE (PL…). Oba numery obowiązują dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych.
Nie macie Państwo siedziby działalności gospodarczej ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski. Nie zatrudniacie Państwo również w Polsce żadnych pracowników.
X, jako członek Grupy Y, prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów stalowych wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. X zaopatruje polskich odbiorców m.in. bezpośrednio z Niemiec, w ramach wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (dalej: „WDT”), jednakże rozliczanych przez X wyłącznie w Niemczech. Powyższy model biznesowy nie jest jednak przedmiotem niniejszego wniosku. Wniosek dotyczy drugiego modelu (stosowanego równolegle do pierwszego), polegającego na zaopatrywaniu polskich odbiorców z wykorzystaniem magazynów zlokalizowanych w Polsce.