Interpretacja indywidualna z dnia 24 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.213.2022.1.AW
Wniesienie do Nowej Spółki zespołu składników materialnych i niematerialnych wydzielonych z przedsiębiorstwa Spółki tytułem wkładu niepieniężnego do Nowej Spółki będzie podlegało po stronie Wnioskodawcy wyłączeniu z opodatkowania podatkiem CIT na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy CIT, co w konsekwencji oznacza, że powyższe nie będzie skutkować po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu do opodatkowania na gruncie ustawy CIT
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy wniesienie do Nowej Spółki zespołu składników materialnych i niematerialnych wydzielonych z przedsiębiorstwa Spółki tytułem wkładu niepieniężnego do Nowej Spółki będzie podlegało po stronie Wnioskodawcy wyłączeniu z opodatkowania podatkiem CIT na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy CIT, co w konsekwencji oznacza, że powyższe nie będzie skutkować po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu do opodatkowania na gruncie ustawy CIT.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka komandytowa z siedzibą w Polsce (dalej jako: „Spółka”, „Wnioskodawca”) prowadzi działalność m.in. w zakresie: sprzedaży hurtowej niewyspecjalizowanej (PKD 46.90.Z), sprzedaży detalicznej żywności, napojów i wyrobów tytoniowych prowadzonej na straganach i targowiskach (47.81.Z), transportu drogowego towarów (49.41.Z), magazynowania i przechowywania pozostałych towarów (52.10.B), pozostałych badań i analiz technicznych (71.20.Z), działalności agencji reklamowych (73.11.Z), pozostałego sprzątania (81.29.Z), pozostałej działalności usługowej, gdzie indziej niesklasyfikowanej (81.29.Z). Pod pojęciem przedsiębiorstwa Spółki występują następujące składniki: nazwa przedsiębiorstwa, wartości niematerialne i prawne (w tym znak towarowy oraz licencje), środki trwałe (m.in. tabor samochodowy i ciężarówki, urządzenia, maszyny), prawa i tytuły do nieruchomości obejmujące wynajem powierzchni biurowych i magazynowych oraz placu, zobowiązania (w tym kredyty kupieckie oraz umowy leasingu), umowy z kontrahentami, wierzytelności oraz zapasy towarów i materiałów. Powyższe wyliczenie nie ma charakteru wyczerpującego i może obejmować również inne składniki przedsiębiorstwa Spółki. W ramach prowadzonej działalności Spółka posiada również firmowe rachunki bankowe oraz zatrudnia pracowników.