Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.19.2021.1.EJ

w zakresie ustalenia, czy planowane połączenie Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 19 stycznia 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem e-PUAP w tym samym dniu), uzupełnionym 20 stycznia 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy planowane połączenie Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 stycznia 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy planowane połączenie Spółki przejmującej ze Spółkami przejmowanymi spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych. Wniosek został uzupełniony 20 stycznia 2021 r.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej: „Spółka przejmująca”) jest polskim rezydentem podatkowym i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca jest członkiem grupy kapitałowej podmiotów zależnych od spółdzielni A z siedzibą w (…) (dalej: „Spółdzielnia”, łącznie jako: „Grupa”). „Grupa” działa w branży włókienniczej i tekstylnej. W obecnej chwili specjalizuje się w wysoko zaawansowanych tkaninach ochronnych (…). Ponadto posiada znaczący udział w rynku tekstyliów domowych, segmentu gastronomiczno - hotelarskiego oraz bawełnianych tkanin odzieżowych. Celem działalności jest dostarczenie najwyższej jakości tkanin dla odbiorców w poszczególnych segmentach rynku. Budowanie przewagi konkurencyjnej w tej branży jest możliwe między innymi dzięki odpowiedniemu zorganizowaniu współpracy w ramach Grupy. Branża, w której działają spółki z Grupy jest bardzo konkurencyjna, chodzi tu przede wszystkim o konkurencję z Dalekiego Wschodu. Obecnie rynek jest rynkiem klienta, zasadnicze znaczenie ma cena produktu tym bardziej ważna jest racjonalizacja kosztów wytworzenia produktów jak i prowadzenia całej działalności. W skład grupy wchodzą również B Spółka Akcyjna z siedzibą w (…) (dalej: „B”), Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością C z siedzibą w (…) (dalej: „C”) oraz D Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…) (dalej: „D”). Wnioskodawca działa w roli zarówno producenta o rozbudowanych funkcjach i ryzykach jak i dystrybutora towarów własnej produkcji. Wnioskodawca pozyskuje surowce i materiały do produkcji we własnym zakresie oraz odpowiada za cały proces produkcyjny. Jest także właścicielem technologii, patentów, znaków towarowych czy know-how. Wnioskodawca obecnie zleca wykonanie usługi produkcyjnej do C. Zajmuje się sprzedażą i dystrybucją gotowych wyrobów oraz marketingiem i promocją, pozyskiwaniem klientów oraz obsługą posprzedażową. Wnioskodawca ponosi również pełne ryzyko rynkowe. Oprócz tego prowadzi działalność administracyjno-zarządczą nieruchomościami własnymi jak i majątkiem ruchomym. Wnioskodawca nie posiada do rozliczenia straty z lat ubiegłych. B w chwili obecnej prowadzi w niewielkim stopniu działalność operacyjną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00