Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.78.2022.2.JKU

Nieodpłatne wycofanie własności udziałów w sp. z o.o. oraz praw i obowiązków w S.K.A. ze spółki jawnej do majątku osobistego wspólnika.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od spadków i darowizn jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 kwietnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 15 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Wniosek dotyczy skutków podatkowych nieodpłatnego wycofania własności udziałów w sp. z o.o. oraz praw i obowiązków w S.K.A. ze spółki jawnej do majątku osobistego wspólnika. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Jest Pan osobą fizyczną, posiadającą w Polsce miejsce zamieszkania w rozumieniu przepisów podatkowych, jest Pan wspólnikiem spółki jawnej, wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. (dalej: „Spółka”).

Zgodnie z umową Spółki posiada Pan 50% prawa do udziału w zyskach Spółki.

W skład majątku Spółki wchodzą między innymi udziały w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Ponadto, Spółka posiada jako komandytariusz ogół praw i obowiązków w spółkach komandytowych.

Obecnie rozważane jest wycofanie własności udziałów w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Udziały kapitałowe” oraz ogółu praw i obowiązków w spółkach komandytowych (dalej: „Udziały spółkowe), (łącznie jako: „Udziały”) z majątku Spółki do majątku osobistego wspólników, w tym do Pana majątku osobistego. Przeniesienie własności Udziałów kapitałowych oraz Udziałów spółkowych nastąpi proporcjonalnie do udziału wspólników w zyskach spółki, tj. każdy ze wspólników otrzyma 50% Udziałów kapitałowych i Udziałów spółkowych będących własnością Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00