Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 9 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.167.2022.1.JKU

1. Czy sprzedaż Wierzytelności w wyniku zawarcia przez Wnioskodawcę z Faktorami Umów Faktoringu, na warunkach opisanych w stanie faktycznym, skutkuje dla Spółki (jako faktoranta) powstaniem przychodu podatkowego w wysokości całej Ceny Sprzedaży w źródle przychodów innym niż przychody z zysków kapitałów, który to przychód nie korzysta ze zwolnienia CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 lub 34a ustawy o CIT? 2. Czy Opłaty Dodatkowe stanowią koszt o charakterze pośrednim, który Wnioskodawca powinien alokować do dochodu z działalności zwolnionej oraz niepodlegającej zwolnieniu z CIT, w tym do przychodów z zysków kapitałowych oraz innych przychodów, według tzw. klucza przychodowego na podstawie art. 15 ust. 2 w związku z art. 15 ust. 2a oraz 2b ustawy o CIT?

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

10 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy:

-sprzedaż Wierzytelności w wyniku zawarcia przez Wnioskodawcę z Faktorami Umów Faktoringu, na warunkach opisanych w stanie faktycznym, skutkuje dla Spółki (jako faktoranta) powstaniem przychodu podatkowego w wysokości całej Ceny Sprzedaży w źródle przychodów innym niż przychody z zysków kapitałów, który to przychód nie korzysta ze zwolnienia CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 lub 34a ustawy o CIT,

-Opłaty Dodatkowe stanowią koszt o charakterze pośrednim, który Wnioskodawca powinien alokować do dochodu z działalności zwolnionej oraz niepodlegającej zwolnieniu z CIT, w tym do przychodów z zysków kapitałowych oraz innych przychodów, według tzw. klucza przychodowego na podstawie art. 15 ust. 2 w związku z art. 15 ust. 2a oraz 2b ustawy o CIT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00