Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 7 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.113.2022.4.BS
Czy w związku z opisanym połączeniem i przedstawionymi celami połączenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia m.in., czy w związku z opisanym połączeniem i przedstawionymi celami połączenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 maja 2022 r. (wpływ 25 maja 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca (dalej: „Spółka Przejmująca”) podlega (i na moment opisanego zdarzenia przyszłego będzie podlegał) nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych (dalej jako: podatek CIT) w Polsce. Udziałowcami Wnioskodawcy są dwie osoby fizyczne (Pani Y. i Pan Z.). Osoby te, podobnie jak Wnioskodawca, podlega (i na moment opisanego zdarzenia przyszłego będą podlegać) nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku od osób fizycznych w Polsce.
Spółki A sp. z o.o. i B sp. z o.o. również są podatnikami, o których mowa w art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (ustawa CIT).
Wnioskodawca jest powiązany osobowo oraz ściśle współpracuje ze spółkami: 1. A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w C oraz 2. B spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w C. Wspólnikami w obu ww. spółkach są te same osoby, które są wspólnikami Wnioskodawcy.
Przy czym w przypadku spółki A sp. z o.o. istnieje również powiązanie kapitałowe, ponieważ Wnioskodawca posiada 80% udziałów w kapitale zakładowym tej spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right