Interpretacja indywidualna z dnia 7 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.638.2021.4.JKU
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że Połączenie - realizowane poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Cypryjskiej na Spółkę Polską, w zamian za udziały, jakie wydane zostaną dotychczasowemu jedynemu wspólnikowi Spółki Cypryjskiej - nie będzie skutkować powstaniem przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki Polskiej (jako spółki przejmującej)?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że Połączenie - realizowane poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Cypryjskiej na Spółkę Polską, w zamian za udziały, jakie wydane zostaną dotychczasowemu jedynemu wspólnikowi Spółki Cypryjskiej - nie będzie skutkować powstaniem przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki Polskiej (jako spółki przejmującej) (pytanie oznaczone we wniosku nr 1).
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 lutego 2022 r. (data wpływu 16 lutego 2022 r.).
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
(...)
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca (dalej: „Spółka Polska” lub „Wnioskodawca”) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, polskim rezydentem podatkowym, podlegającym obowiązkowi podatkowemu od całości swych dochodów w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o CIT. Z dniem 13 listopada 2020 roku, Spółka Polska została wpisana przez Komisję Nadzoru Finansowego do Rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi, jak i nadal pozostaje wpisana do tego rejestru. Spółka Polska (jako tzw. wewnętrznie zarządzający ASI) stanowi jednocześnie Alternatywną Spółkę Inwestycyjną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 maja 2004 roku o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2021 roku, poz. 605).