Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 7 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.254.2022.1.MS
Przychód z tytułu przeniesienia autorskich praw majątkowych do Utworów z tytułu działalności twórczej w zakresie programów komputerowych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 10 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka), prowadzi działalność gospodarczą zgrupowaną w klasyfikacji PKD (…) - pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszy emerytalnych oraz działalność zgrupowaną w klasyfikacji PKD (…) - pozostała działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, gdzie indziej niesklasyfikowana.
Działalność operacyjna Spółki opiera się w głównej mierze na tworzeniu analitycznego oprogramowania komputerowego wykorzystywanego w działalności doradców inwestycyjnych. Spółka jest polskim rezydentem podatkowym i podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Spółka w celu realizacji ww. działalności gospodarczej zatrudnia na podstawie umów o pracę pracowników, do obowiązków których należy wykonywanie prac związanych z tworzeniem programów komputerowych.
W Spółce występują trzy rodzaje stanowisk, które uczestniczą w tworzeniu analitycznych programów komputerowych. Są to:
1)S (…) ;
2)D (…) ;
3)QA (…) ;
– (dalej również łącznie jako: Pracownicy).
Tworzenie oprogramowania komputerowego w ramach działalności Spółki nie jest wyłącznie procesem polegającym na pisaniu kodu źródłowego, ale składa się także z szeregu innych czynności, w szczególności takich jak: tworzenie specyfikacji, pozyskiwanie, łączenie surowych danych i ich wdrażanie do oprogramowania, tworzenie dokumentacji technicznej oraz architektury, implementacja, integracja, testowanie oprogramowania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right