Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 2 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.112.2022.2.MBD
W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 16 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 4 maja 2022 r. (wpływ do Organu 9 maja 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca, należący do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej X (dalej jako: „Grupa X” lub „Grupa”), jest opodatkowany na terenie Rzeczypospolitej Polski od całości swoich dochodów (tj. posiada na terenie Polski rezydencję podatkową).
Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie ubezpieczeń na życie, w tym wypadkowych i zdrowotnych.
Konkurując na rynku, Wnioskodawca nieustannie podejmuje działania w celu tworzenia nowych, zmienionych lub ulepszonych produktów i usług, które mógłby wprowadzić do swojej oferty, a także nieustannie zmienia, ulepsza i wprowadza nowe procesy, pozwalające mu na sprawniejszą obsługę klientów, efektywniejszą organizację, sprzedaż i lepszą organizację prowadzonej działalności gospodarczej.
Przedmiotowy wniosek dotyczy działań i kosztów ponoszonych przez Wnioskodawcę począwszy od 2018 r. do chwili obecnej.
Wyżej opisane prace nad rozwojem produktów, usług i procesów Wnioskodawca realizuje na podstawie sformalizowanych, obowiązujących w polskich spółkach Grupy X procedur, w szczególności Polityki Zarządzania Projektami i Programami oraz Procesu Zarządzania Projektami i Programami. Procedury te określają ścisłe ramy organizacyjne, w jakich prowadzone powinny być wspomniane prace, opracowane na podstawie najlepszych standardów zarządzania, takich jak PMBoK (Project Management Body of Knowledge) oraz metodyki PRINCE2 (Projects in Controlled Environments).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right