Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.257.2022.3.JG

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawca w prowadzonej działalności operacyjnej może skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT oraz wszystkie wymienione przez Wnioskodawcę koszty mogą stanowić koszty kwalifikowane o których mowa w art. 18d ust. 2 ustawy o CIT

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe,

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

4 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca w prowadzonej działalności operacyjnej może skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT oraz czy wszystkie wymienione przez Wnioskodawcę koszty mogą stanowić koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 ustawy o CIT.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 25 maja 2022 r., (data wpływu tego samego dnia). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą prawną tj. spółką akcyjną, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez odpowiednio właściwy dla siedziby spółki sąd rejonowy. Powstała ona z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (data wykreślenia z rejestru to 28 marca 2017 r.). Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.

Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest działalność związana z oprogramowaniem, sklasyfikowana wg PKD 62.02.Z.

Wnioskodawca tworzy własne programy komputerowe przeznaczone dla rynku ochrony informacji, ze szczególnym uwzględnieniem oprogramowania, obsługującego bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany kwalifikowanym certyfikatem zgodnie z rozporządzeniem europejskim eIDAS.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00