Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.82.2022.2.PC
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, które zakłada, że opisane w stanie faktycznym projekty spełniają przesłanki działalności badawczo-rozwojowej zgodnie z art. 4a pkt 26 u.p.d.o.p. w zw. z pkt 28 u.p.d.o.p.? 2. Czy poniesione przez Wnioskodawcę koszty opisane w stanie faktycznym stanowią koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 1 i 2 u.p.d.o.p.?
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy
-prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, które zakłada, że opisane w stanie faktycznym projekty spełniają przesłanki działalności badawczo-rozwojowej zgodnie z art. 4a pkt 26 u.p.d.o.p. w zw. z pkt 28 u.p.d.o.p.;
-poniesione przez Wnioskodawcę koszty opisane w stanie faktycznym stanowią koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 1 i 2 u.p.d.o.p.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 26 kwietnia 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca prowadzący działalność gospodarczą jako: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…) zajmuje się m.in. naprawą oraz konserwacją maszyn (PKD 33.12.Z). Wnioskodawca jest polską spółką prawa handlowego, opodatkowaną od całości swoich dochodów osiąganych w polsce podatkiem cit i nie korzysta ze zwolnienia podmiotowego w CIT.
Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności prowadzi przedsięwzięcia w zakresie badań oraz rozwoju. Za wskazane projekty odpowiedzialne są dwa działy: dział sprzedaży oraz dział serwisu. Do standardowego zakresu zadań działu sprzedaży należy tworzenie koncepcji modernizacji urządzeń. Wstępne projektowanie (np. wykonywanie szkicu wstępnego modernizacji). Tworzenie ofert technicznych-handlowych zawierających m.in. opis techniczny modernizacji. Natomiast do działań działu serwisu należą: wykonanie projektu właściwego modernizacji, montaż, uruchomienie oraz szkolenie, projektowanie i konstruowanie podzespołów potrzebnych do modernizacji, programowanie sterowników plc, hmi, obliczenia sprawności układów hydraulicznych, tworzenie dokumentacji powykonawczej (schematy elektryczne e-plan, schematy hydraulicznych, schematy pneumatyczne pplan, instrukcje obsługi, instrukcje przeglądów okresowych).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right