Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.6.2018.10.MBD
W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna po wyroku sądu w zakresie pytania oznaczonego we wniosku nr 1 – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo:
1)ponownie rozpatruję sprawę Państwa wniosku z 22 grudnia 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z 18 września 2018 r. sygn. akt I SA/Wr 624/18 oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego z 25 sierpnia 2021 r. sygn. akt II FSK 138/19; i
2)stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie pytania oznaczonego we wniosku nr 1 jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 stycznia 2018 r. wpłynął Państwa wniosek z 22 grudnia 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 9 marca 2018 r. (wpływ do Organu 16 marca 2018 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca, działający pod firmą X S.A., jest (…) dystrybutorem obuwia(…). W ofercie Wnioskodawcy każdego roku można znaleźć (…) wzorów obuwia. Poza obuwiem damskim, męskim i dziecięcym, Wnioskodawca w ramach asortymentu posiada (…). Wnioskodawca szeroko inwestuje w działalność badawczo-rozwojową. Tworzy na własne potrzeby centrum badawczo-rozwojowe. Podpisał w tej sprawie listy intencyjne z takimi instytucjami jak:
-(…) sp. z o.o. - jest jednostką badawczą (…);
-Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. (…) - jest uczelnią wyższą posiadającą odpowiednie zasoby, (…);
-Politechnika (…) - będzie udzielała Wnioskodawcy wsparcie przede wszystkim (…);
-(…) Uniwersytet (…) - prowadzi badania w obszarach dotyczących między innymi doświadczeń użytkownika, (…).
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca poszukuje nowych rozwiązań, w tym m.in. poprzez prowadzenie działalności w zakresie badań i rozwoju, co zostanie opisane poniżej. Wnioskodawca wyodrębnia koszty kwalifikowane w odrębnej ewidencji rachunkowej określonej w art. 9 ust. 1b ustawy z dnia 15lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2017 r., poz. 2343, ze zm., dalej: „uCIT”).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right