Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.104.4.JKU
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziałów w prawie własności nieruchomości.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest:
-w części dotyczącej pytania nr 1, tj. opodatkowania umowy sprzedaży 2% stawką podatku od czynności cywilnoprawnych - nieprawidłowe,
-w pozostałej części - prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
4 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 3 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Wniosek dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości niezabudowanej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – w piśmie z 16 maja 2022 r. (wpływ 16 maja 2022 r.).
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania (dalej: Kupujący, Nabywca):
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
2)Zainteresowani niebędący stroną postępowania (dalej: Sprzedający):
Pani A.M.
Pan M.M.
Opis zdarzenia przyszłego
Zainteresowany będący stroną postępowania (Kupujący) jest inwestorem zainteresowanym nabyciem praw do nieruchomości gruntowej (dalej: Nieruchomość) pod inwestycję magazynowo-produkcyjną wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz niezbędną infrastrukturą techniczną i towarzyszącą (dalej: Inwestycja; planowane nabycie od Sprzedających będzie dalej określane jako „Transakcja”). Przedmiotowa Nieruchomość zlokalizowana jest na terenie gminy W. oraz obejmuje działkę o nr 1, dla której prowadzona jest księga wieczysta o nr (…) oraz działki o nr 2, 3 dla których prowadzona jest księga wieczysta o nr (…) (prawo własności przysługuje na zasadzie ustawowej wspólności majątkowej małżeńskiej); dalej: łącznie jako „Działki”.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right