Interpretacja indywidualna z dnia 19 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.334.2022.1.PZ
Sprzedaż przez Zainteresowanych akcji spółki dominującej, nabytych częściowo odpłatnie w ramach programu motywacyjnego, spowoduje po ich stronie powstanie przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych, który należy zakwalifikować do przychodów z kapitałów pieniężnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten należy ustalić w wysokości ceny sprzedaży akcji. Natomiast koszt uzyskania przychodów powinien zostać ustalony na podstawie art. 22 ust. 1d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania :
‒Pan D. H.
2) Zainteresowana niebędąca stroną postępowania:
‒Pani K. D.
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Spółka T. S.A. z siedzibą (…) (dalej również: lub na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia numer 25 z dnia 20 maja 2020 r. (dalej: wdrożyła na kolejne lata program motywacyjny (dalej również: lub dla wybranych pracowników i współpracowników Spółki oraz spółek z grupy T. (dalej również: polegający na przyznaniu uczestnikom akcji Spółki (dalej: będący kontynuacją programu wprowadzonego uchwałą Walnego Zgromadzenia numer 3 z dnia 15 marca 2018 r. zmienionego uchwałą Walnego Zgromadzenia nr 8 z dnia 14 stycznia 2019 r. oraz uchwałą numer 24 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia z dnia 20 maja 2020 r. (dalej: