Interpretacja indywidualna z dnia 13 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.144.2022.2.AK
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy dla usług szkoleniowych świadczonych na rzecz fizjoterapeutów, lekarzy i położnych.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 25 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy dla usług szkoleniowych świadczonych na rzecz fizjoterapeutów, lekarzy i położnych.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 kwietnia 2022 r. (data wpływu).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest spółką jawną prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie organizacji i realizacji profesjonalnych szkoleń dla osób wykonujących zawody medyczne (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka jawna”).
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Wspólnikami Spółki jawnej są dwie osoby fizyczne, z których jedna wykonuje zawód fizjoterapeuty w rozumieniu ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (t.j. Dz. U. 2022, poz. 168, dalej: „Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty”). Spółka jawna została założona w 2021 r. Spółka jawna jest czynnym podatnikiem VAT.
Spółka jawna korzysta ze zwolnienia z VAT, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. z dnia 19 marca 2021 r., Dz.U. z 2021 r. poz. 685, z późn. zm., dalej: „Ustawa o VAT”).
Zgodnie z wpisem do KRS, głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest świadczenie usług zakwalifikowanych do kodu PKD 85.59.B Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane, który obejmuje m.in. pozostałe pozaszkolne formy edukacji związane głównie z rozwijaniem własnych zainteresowań, uzyskiwaniem i uzupełnianiem wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych oraz doskonaleniem zawodowym (włączając: kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych, kursy kompetencji ogólnych, turnusy dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników).