Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.108.2022.1.IM

w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

23 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca działający pod firmą (…) S.A. z siedzibą w (…) dalej zwana: „Spółką” lub „Wnioskodawcą”) jest wiodącym na rynku polskim producentem odzieży sportowej (funkcjonującym pod marką (…)). Spółka specjalizuje się w tworzeniu i sprzedaży odzieży sportowej, a także akcesoriów do użytku codziennego oraz dla sportu zawodowego.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca poszukuje nowych rozwiązań, w tym m.in. poprzez prowadzenie działalności w zakresie badań i rozwoju, co zostało opisane poniżej. Bezpośrednim powodem poszukiwania przez Wnioskodawcę nowych rozwiązań i opracowywania nowych/ulepszonych produktów oraz procesów są zmieniające się (rosnące) wymagania klientów oraz chęć utrzymania pozycji lidera na rynku w zakresie odzieży i akcesoriów sportowych.

Poniesione przez Spółkę wydatki na realizację opisanych poniżej projektów dotyczących rozwoju Spółki, które to koszty Wnioskodawca planuje rozliczać w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową stanowią koszty uzyskania przychodu.

Wnioskodawca wyodrębnia koszty kwalifikowane w odrębnej ewidencji rachunkowej zgodnie z art. 9 ust. 1b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, dalej zwana: „uCIT”).

W związku z wprowadzeniem od dnia 1 stycznia 2016 r. regulacji w zakresie ulgi podatkowej na działalność badawczo-rozwojową Wnioskodawca zamierza skorzystać z ww. ulgi badawczo-rozwojowej w związku z prowadzoną przez siebie działalnością badawczo-rozwojową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00