Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 9 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.32.2022.2.IM
W sprawie ulgi badawczo-rozwojowej
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób prawnych. Wniosek został uzupełniony 13 kwietnia 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest osobą prawną tj. spółką komandytową, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez odpowiednio właściwy dla siedziby spółki sąd rejonowy. Prowadzi ona działalność gospodarczą od 8 października 2008 r. Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Wnioskodawca jest podmiotem, który w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy usługi na rzecz podmiotów gospodarczych na terytorium Polski. Celem świadczenia, zawiera on umowy o świadczenie usług z kontrahentami.
W ujęciu szczegółowym świadczy on szeroko pojęte usługi outsourcingu usług contact center m.in.:
1. w zakresie obsługi spółek sektora zamówień publicznych;
2. połączeń wychodzących oraz przychodzących;
3. audytów;
4. obsługi klienta - programy lojalnościowe;
5. infolinie sprzedażowe;
6. infolinie techniczne;
7. infolinie alarmowe;
8. weryfikacji jakości sprzedaży;
9. badania satysfakcji klientów;
10. obsługi reklamy.
Wnioskodawca w zakresie prowadzonej działalności poczynił inwestycje w oprogramowanie Next, które stanowi rozwiązanie chmurowe w prowadzonym call center. Umożliwia ono optymalizację w zakresie zapytania do bazy danych celem wygenerowania informacji operacyjnych co umożliwia szybsze uzyskanie odpowiednich informacji. Podnosi ono efektywność prac call center przez szybsze działanie systemu, a także szybsze ładowanie danych co według wyliczeń Wnioskodawcy umożliwia uzyskanie wydajności na poziomie wyższym o 25%. Rozwiązanie to umożliwia również łatwiejszą, szybszą archiwizację systemu co przekłada się na weryfikację oraz uwierzytelnianie użytkowników.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right