Interpretacja indywidualna z dnia 6 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.208.2022.1.KF
Powstanie przychodu w Polsce w związku z wniesieniem przez Wnioskodawcę (szwajcarskiego rezydenta podatkowego) Udziałów do Fundacji z siedzibą w Księstwie Lichtensteinu w celu porycia funduszu założycielskiego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 lutego 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 14 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy powstania przychodu w Polsce w związku z wniesieniem przez Wnioskodawcę (szwajcarskiego rezydenta podatkowego) Udziałów do Fundacji z siedzibą w Księstwie Lichtensteinu w celu porycia funduszu założycielskiego. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, szwajcarskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Szwajcarii nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Wnioskodawca jest jedynym wspólnikiem w spółce A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością („A”). A oraz Wnioskodawca są jedynymi wspólnikami w spółce B spółka komandytowa („B”). A jako komplementariusz uczestniczy w zysku B w wysokości 0,001%. Wnioskodawca natomiast jako komandytariusz uczestniczy w zysku B w wysokości 99,999%.
Kolejno, A oraz B są jedynymi wspólnikami w spółce C spółka komandytowa („Spółka Komandytowa”). A jako komplementariusz uczestniczy w zysku Spółki Komandytowej w wysokości 0,001%. B natomiast jako komandytariusz uczestniczy w zysku Spółki Komandytowej w wysokości 99,999%.
Spółka Komandytowa to (…). Spółka Komandytowa prowadzi również sprzedaż (…) oraz (…).
Ponad 50% wartości aktywów Spółki Komandytowej stanowią i będą stanowić nieruchomości położone na terytorium Polski lub prawa do takich nieruchomości. Spółka Komandytowa może również spełniać warunki do uznania ją za spółkę nieruchomościową w rozumieniu przepisu art. 5a pkt 49 Ustawy o PIT. A oraz B z kolei nie są i nie będą właścicielami nieruchomości położonych na terytorium Polski oraz nie posiadają i nie będą posiadać praw do takich nieruchomości.