Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.77.2022.2.OS

Brak opodatkowania/Obowiązek korekty.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

27 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy brak opodatkowania czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości w celu ich dalszego wykorzystania na potrzeby najmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych poniesionych na ww. nieruchomości.

Uzupełnił go Pan pismami z 28  lutego 2022 r., 19 kwietnia 2022 r. oraz 21 kwietnia 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod firmą …

Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT. Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zamierza dokonać przekształcenia w jednoosobową spółkę kapitałową na podstawie art. 551 § 5 Kodeksu spółek handlowych. W czasie prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawca nabywał środki trwałe (rzeczy ruchome i nieruchomości) lub wartości niematerialne i prawne, przy których nabyciu oraz kosztach poniesionych na utrzymanie przysługiwało mu prawo do odliczenia całości bądź części podatku VAT. Wartość nakładów na Aktywa mogła przekraczać 15.000,00 zł oraz mogła być amortyzowana. W przypadku przekształcenia wszystkie aktywa przedsiębiorstwa stałaby się majątkiem spółki przekształconej. Wnioskodawca przed zmianą formy prawnej działalności, z uwagi na przyczyny ekonomiczne, planuje wycofać z niej niektóre środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne z przedsiębiorstwa i wprowadzić je do majątku prywatnego („Aktywa”), wskutek czego po przekształceniu nie staną się one

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00