Interpretacja indywidualna z dnia 22 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.103.2022.1.AW
dotyczy ustalenia, czy: - przychód z tytułu sprzedaży rzeczy lub wykonania usługi za pomocą bonu różnego przeznaczenia powstaje w momencie wykorzystania w/w bonu; - w przypadku niewykorzystania bonu różnego przeznaczenia w całości bądź w części w jakiej dacie należy rozpoznać przychód podlegający opodatkowaniu.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 11 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy:
-przychód z tytułu sprzedaży rzeczy lub wykonania usługi za pomocą bonu różnego przeznaczenia powstaje w momencie wykorzystania w/w bonu;
-w przypadku niewykorzystania bonu różnego przeznaczenia w całości bądź w części w jakiej dacie należy rozpoznać przychód podlegający opodatkowaniu.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawcą jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będąca zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT (dalej: „Spółka” bądź „Wnioskodawca”). Spółka zajmuje się sprzedażą voucherów i kart podarunkowych oraz organizacją przejazdów samochodami na torach wyścigowych rozlokowanych na terenie Polski.
Spółka w swojej ofercie posiada:
1)Usługa wynajmu samochodu sportowego i jazdy samochodem sportowym po zamkniętym torze wyścigowym jako kierowca,
2)Usługa wynajmu samochodu sportowego z kierowcą i jazdy jako pasażer samochodem sportowym z punktu „A” do punktu „B” po zamkniętym torze wyścigowym.
3)Różnego rodzaju towary podlegające sprzedaży.
Spółka oferuje karty podarunkowe i vouchery na wybór usługi bądź towaru dostępnego w ofercie Wnioskodawcy. Karty podarunkowe i vouchery reprezentują wartość, za którą klient płaci określoną kwotę, np. 200 zł. Karta podarunkowa różni się od vouchera tym, że uprawnia klienta do wymiany jej na voucher lub inny towar z asortymentu, a więc zakres jej zastosowania jest szerszy niż vouchera. W sytuacji gdy wartość vouchera bądź towaru przewyższa wartość karty podarunkowej, która ma być na niego wymieniona, klient zobowiązany jest dopłacić powstałą różnicę. Natomiast jeżeli wartość ta jest niższa niż wartość karty podarunkowej, różnica nie jest zwracana klientowi. Klient ma możliwość wykorzystać pozostałą kwotę w przyszłości. Karta podarunkowa jest ważna jeden rok od dnia zakupu. W przypadku niewykorzystania w tym czasie znajdujących się na niej środków, Klient nie może ubiegać się o ich zwrot.