Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.110.2022.1.JKU
Aplikacja w sposób ciągły rozwijana przez Spółkę stanowi kwalifikowane prawo własności intelektualnej w rozumieniu art. 24d ust. 2 pkt 8 ustawy o CIT, z którego dochód uwzględniony w cenie usługi świadczonej na rzecz Zleceniodawców i Klientów może zostać objęty ulgą IP Box
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
23 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie preferencji IP BOX.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
X Sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca”, „Spółka”) jest polskim rezydentem podatkowym z siedzibą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 z późn. zm., dalej: „Ustawa o CIT”) podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości osiąganych dochodów.
Spółka (...) rozpoczęła w (...) r. działalność gospodarczą oferując usługi związane z (...) (dalej: „Aplikacja”) producentom oraz sklep internetowym na polskim oraz zagranicznych rynkach. Wnioskodawca pomaga klientom w (...). Obsługuje klientów (...), monitorując (...) rynki. Spółka posiada rozwiązania (...), która daje możliwości, aby procesy (...) były nieporównywalnie wydajne i dokładne. Nieustannie rosnąca konkurencja na rynku innowacyjnych technologii oraz coraz większe wymagania klientów w zakresie cyfryzacji świadczonych usług, wymagają od Spółki stałego prowadzenia prac rozwojowych w celu realizacji podstawowej strategii Spółki i maksymalizacji osiąganego zysku. Aplikacja bowiem wymaga każdorazowo dostosowywania pod konkretne zapotrzebowanie Zleceniodawcy oraz Klientów. Dodawane są poszczególne nowe moduły, jak i zmieniany jest zakres wykorzystania Aplikacji. Działanie Aplikacji polega m.in. na pobieraniu danych z różnych stron internetowych (sklepów internetowych wskazanych przez klientów Spółki), np. w postaci ceny produktu, ilości dostępnych produktów, stosowanych rabatów, a następnie przetwarzaniu danych i generowaniu odpowiednich raportów (w tym plików Exel - xls, tworzonych programistycznie).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right