Interpretacja indywidualna z dnia 19 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.15.2022.4.AZ
obowiązek podatkowy z tytułu płatności za opłaty parkingowe rejestrowane: (a) na automatycznych kasach parkingowych, (b) za pośrednictwem aplikacji na telefon, (c) na kasie fiskalnej oraz zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej w zakresie opłat parkingowych rejestrowanych na automatycznych kasach parkingowych i za pośrednictwem aplikacji na telefon.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie:
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 30 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych udostępniania miejsc parkingowych.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Sp. z o.o. z/s w ….. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Spółka jest również polskim rezydentem podatkowym i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych.
W dniu 2 listopada 2021 r. Spółka zawarła z Klientem umowę na świadczenie usług ochrony na czas nieoznaczony z terminem rozpoczęcia świadczenia usług od dnia 31 grudnia 2021 r.
Dodatkowo, w tym samym dniu Spółka zawarła również z Klientem:
(a) umowę dzierżawy parkingów, na podstawie której oddano Spółce do używania i pobierania pożytków 4 parkingi naziemne (Parkingi A, B, C, F) o łącznej powierzchni ok. 9.407
m2, oraz
(b) umowę dzierżawy miejsc postojowych, na podstawie której oddano Spółce do używania i pobierania pożytków nieruchomość o łącznej powierzchni około 3.238,90 m2,
obejmującej około 137 miejsc postojowych.
W ramach umów dzierżawy Spółka zobowiązana jest do zapłaty Klientowi czynszu dzierżawnego w ustalonej kwocie, o ile równowartość wpływów brutto z tytułu opłat za korzystanie z miejsc parkingowych (dalej: „opłaty parkingowe”) objętych przedmiotem dzierżawy nie przekroczy kwoty czynszu.