Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 8 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.13.2022.1.PB

w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w związku z przeniesieniem wyodrębnianego zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z segmentem sprzedaży hurtowej w drodze podziału przez wydzielenie

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

26 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w związku z przeniesieniem wyodrębnianego zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z segmentem sprzedaży hurtowej w drodze podziału przez wydzielenie. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

A sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca”, „Spółka”) oraz B Sp. z o.o. (dalej również jako: „B”) są osobami prawnymi z siedzibami na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które podlegają (i na moment zaistnienia zdarzenia przyszłego opisanego w niniejszym wniosku będą podlegać) w Rzeczypospolitej Polskiej obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych, bez względu na miejsce ich osiągania (nieograniczony obowiązek podatkowy). Wnioskodawca oraz B w momencie zaistnienia zdarzenia przyszłego będą zarejestrowanymi czynnymi podatnikami VAT. Podmioty te będą zależne od Grupy X S.A. (dalej: „C”).

Wnioskodawca jest spółką celową, która docelowo zajmować się będzie (...). Z kolei podstawowym przedmiotem działalności B jest (...). Ponadto, B za pośrednictwem (...) prowadzi również działalność w zakresie (...).

Prowadzoną przez B działalność można podzielić na dwa zasadnicze segmenty:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00