Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.650.2021.2.APO

1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym opisana w ramach zaistniałego stanu faktycznego część działalności Spółki, dotycząca tworzenia nowych lub rozwoju już istniejących produktów oraz rozwiązań (działania w ramach Grupy 1) spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 Ustawy o CIT, w związku z czym Wnioskodawca w odniesieniu do opisanego stanu faktycznego, jest uprawniony do odpowiedniego zastosowania ulgi na działalność badawczo-rozwojową, zgodnie z art. 18d Ustawy o CIT? (pytanie ostetcznie sformułowane w uzupełnieniu wniosku z 23 lutego 2022 r.) 2) Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że Koszty prototypów mogą zostać rozliczone w rozliczeniu rocznym CIT jako tzw. koszty kwalifikowane, w rozumieniu przepisu art. 18d Ustawy CIT?

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 7 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 lutego 2022 r. (wpływ 25 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Informacje o Wnioskodawcy

(...) spółka akcyjna jako spółka kapitałowa jest płatnikiem podatku od osób prawnych i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

W dniu 30 kwietnia 2021 r. nastąpiło połączenie X sp. z o.o. z siedzibą w (...), jako spółki przejmującej (dalej: „Spółka Przejmująca”), ze spółką Y sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w (...), jako spółką przejmowaną (dalej: „Spółka Przejmowana”), w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych z dnia 15 września 2000 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 1526, 2320, dalej: „KSH”), to jest przez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą, w zamian za udziały tej pierwszej (łączenie przez przejęcie).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00