Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.244.2021.2.DS

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 14 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 marca 2022 r. (wpływ 7 marca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych

Wnioskodawca od dnia 01 sierpnia 2014 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod firmą (…), której przeważającym przedmiotem jest działalność związana z oprogramowaniem. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT).

Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów a wybrana przez niego forma opodatkowania to podatek liniowy 19%. W ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej, od października 2016 r. Wnioskodawca świadczy usługi na rzecz (…)

Na podstawie umów powierzono Wnioskodawcy do wykonania usługi takie jak:

1.Analiza wymagań projektowych,

2.Tworzenie architektury systemu,

3.Projektowanie systemu,

4.Implementacja,

5.Testowanie,

6.Wdrożenie,

7.Dokumentacja.

W praktyce, Wnioskodawca wytarza i projektuje nowe oprogramowanie lub zmienia/ulepsza (modyfikuje) istniejący kod tak aby spełniał określone wymagania biznesowe. W tym miejscu podkreślić trzeba, iż w ramach rozbudowy i modyfikacji zawsze powstaje nowy kod, który realizuje nowe funkcje w systemie. W zależności od projektu. Wnioskodawca albo pracuje w pełni samodzielnie albo w ramach kilkuosobowych zespołów. W zespole programistów Wnioskodawca pełni rolę architekta/projektanta oprogramowania oraz programisty. Zadania są dzielone pomiędzy członków zespołu. Każdy w zespole odpowiada za własne zadania i realizuje je w ramach własnej działalności Od początku roku 2020 do chwili obecnej Wnioskodawca pracuje w dwóch projektach, w których wdrażane są nowe systemy (…)

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00