Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.338.2021.1.JS

prawo do obniżenia kwoty akcyzy należnej z tytułu wyprowadzenia własnych wyrobów tytoniowych ze składu podatkowego prowadzonego przez inny podmiot, o kwotę akcyzy zapłaconą uprzednio od wyrobów zużytych do celów produkcji

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny prawnej skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku akcyzowym, dotyczącego prawa do obniżenia kwoty akcyzy należnej z tytułu wyprowadzenia własnych wyrobów tytoniowych ze składu podatkowego prowadzonego przez inny podmiot, o kwotę akcyzy zapłaconą uprzednio od wyrobów zużytych do celów produkcji – jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 14 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący prawa do obniżenia kwoty akcyzy należnej z tytułu wyprowadzenia własnych wyrobów tytoniowych ze składu podatkowego, prowadzonego przez inny podmiot, o kwotę akcyzy zapłaconą uprzednio od wyrobów zużytych do celów produkcji. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

A. (dalej: A. lub Spółka) jest (…).

Wyroby nowatorskie, które Spółka dystrybuuje, są produkowane oraz oznaczane podatkowymi znakami akcyzy w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. Następnie te wyroby są przedmiotem nabycia wewnątrzwspólnotowego i w procedurze zawieszenia poboru akcyzy są wprowadzane do składu podatkowego kontrahenta Spółki tj. B., gdzie są magazynowane.

Następnie A. dokonuje wyprowadzenia tych wyrobów ze składu podatkowego B. poza procedurę zawieszenia poboru akcyzy, na podstawie zezwolenia na wyprowadzenie wyrobów z cudzego składu podatkowego, o którym mowa w art. 54 ustawy akcyzowej. A. jest więc podatnikiem akcyzy od tych wyrobów.

Od stycznia 2022 r. mają wejść w życie zmiany prawne dotyczące ważności podatkowych znaków akcyzy naniesionych na wyroby nowatorskie [Ustawa z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw – przyp. Wnioskodawcy]. Zgodnie z tymi regulacjami znaki akcyzy naniesione na wyroby nowatorskie w danym roku kalendarzowym pozostaną ważne do końca lutego następnego roku kalendarzowego. Tym samym, podatkowe znaki akcyzy naniesione na opakowania jednostkowe wyrobów nowatorskich należących do A. utracą ważność z końcem lutego 2022 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00