Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.316.2021.6.MM
Czy przedmiotowa Transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych („PCC”) na mocy art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwszy ustawy o PCC?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 13 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia aportu do spółki kapitałowej. Uzupełnili go Państwo pismem z 14 grudnia 2021 r. (wpływ 20 grudnia 2021 r.) oraz – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 lutego 2022 r. (wpływ 11 lutego 2022 r.) i pismem z 22 lutego 2022 r. (wpływ 22 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca :
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
… GmbH;
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
... Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością;
Opis zdarzenia przyszłego
Zainteresowany będący stroną postępowania (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest niemiecką spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (GmbH) i rezydentem podatkowym Niemiec, która posiada 100% udziałów w X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będącą polskim rezydentem podatkowym (Zainteresowany niebędący stroną postępowania; dalej jako: „Zainteresowany”). Wnioskodawca oraz Zainteresowany są zarejestrowanymi w Polsce podatnikami podatku od towarów i usług („VAT”) czynnymi. Struktura organizacyjna Wnioskodawcy będzie obejmować wyspecjalizowane departamenty, które będą pełnić przypisane im funkcje. Na podstawie wewnętrznego aktu korporacyjnego (uchwały zarządu), departamenty będą się dzielić w szczególności na departament dotyczący inwestycji w Polsce („Departament Polskich Inwestycji”), oraz departament dotyczący inwestycji w Niemczech bądź innych krajach („Departament Zagranicznych Inwestycji”). W celu lepszej organizacji swojej działalności w Polsce, Wnioskodawca planuje przenieść część działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce i aktywa związane z tym obszarem do Zainteresowanego oraz objąć dodatkowe udziały Zainteresowanego poprzez dokonanie aportu, na podstawie którego składniki Departamentu Polskich Inwestycji zostaną przeniesione na rzecz Wnioskodawcy jako wkład niepieniężny („Transakcja”). W ramach alternatywnego scenariusza Wnioskodawca nie wyklucza sprzedaży składników Departamentu Polskich Inwestycji zamiast wniesienia ich do Zainteresowanego tytułem wkładu niepieniężnego („Alternatywny Scenariusz”). Dokładny przedmiot działalności Departamentu Polskich Inwestycji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right