Interpretacja indywidualna z dnia 11 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.578.2021.2.SG
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 listopada 2021 r. za pośrednictwem platformy e-PUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, który dotyczy stosowania preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnili go Państwo w odpowiedzi na wezwanie pismem z 14 lutego 2022 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy e-PUAP w tym samym dniu).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest osobą prawną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi ona działalność gospodarczą w oparciu o wpis do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w (…) Wydział Gospodarczy KRS .
Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 6 lipca 2021 r.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez klientów, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone pod potrzeby indywidualne klienta (zwane dalej: „Oprogramowaniem”).
Za przykład świadczenia Wnioskodawca wskazuje tworzenie Oprogramowania na potrzeby automatyzacji i rozwoju technologii linii produkcyjnych do wytwarzania nowoczesnych samochodów elektrycznych z użyciem najnowszych sterowników logicznych PLC jak i robotów przemysłowych. Wnioskodawca świadczy dla branży Automotive. Tworząc i rozwijając Oprogramowanie, Wnioskodawca używa języków programowania takich jak PLC (SCL, LAD, STL, FBD) oraz takich, które mogą być wykorzystywane na robotach np. Karnel, KRL czy RAPID.