Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 9 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.38.2022.2.MŻ

w zakresie skutków podatkowych związanych z transakcją sprzedaży sklepu

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 stycznia 2022 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych związanych z transakcją sprzedaży sklepu (...) . Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 lutego 2022 r. (wpływ 1 marca 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawczyni prowadzi przedsiębiorstwo handlowe pod firmą (…) „(…)”. Wnioskodawczyni jest czynnym podatnikiem podatku VAT.

Wnioskodawczyni prowadzi działalność handlową w kilku sklepach usytuowanych w różnych miejscowościach. Wnioskodawczyni jest właścicielem i najemcą nieruchomości, w których prowadzona jest działalność handlowa. Sklepy prowadzone są pod marką (…) oraz (…). Wnioskodawczyni na dzień 31 grudnia 2021 r. zatrudniała kilkudziesięciu pracowników.

31 grudnia 2021 r. Wnioskodawczyni dokonała zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci sklepu położonego w (…) występującego pod szyldem (…) na rzecz spółki (…) Sp. z o.o. z siedzibą w (…) (NIP: …).

Na dzień zbycia sklep ten posiadał w stosunku do całej działalności gospodarczej Wnioskodawczyni wyodrębnienie finansowe, organizacyjne oraz funkcjonalne.

W szczególności ta wyodrębniona część przedsiębiorstwa posiadała:

1.własnych przypisanych do tego konkretnego sklepu pracowników;

2.wyodrębnienie finansowe - można wyodrębnić i przypisać do tej części przedsiębiorstwa konkretne przychody i koszty uzyskania przychodów;

3.środki trwałe;

4.wyposażenie służące prowadzonej działalności gospodarczej,

5.środki pieniężne w kasie z prowadzonej działalności gospodarczej,

6.prawa i obowiązki wynikające z umów z dostawcami kontrahentami,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00