Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 4 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.15.2022.1. BM

1. Czy Spółka ma prawo do skorzystania z ulgi B+R wymienionej w art. 18d ustawy o CIT, w związku z realizowanym Projektem? 2. Czy w przypadku traktowania opisanych prac jako prace rozwojowe (zgodnie z art. 4a pkt 28 ustawy o CIT), Spółka może zaliczać koszty tych prac do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w roku podatkowym, w którym zostaną zakończone, zgodnie z art. 15 ust. 4a pkt 2 ustawy o CIT? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż koszty związane z przedmiotowymi pracami mogą być traktowane jako koszty kwalifikowane dla działalności badawczo-rozwojowej zgodnie z art. 18d ust. 2 ustawy o CIT i tym samym, w świetle art. 18d ust. 1 ustawy o CIT, mogą one podlegać odliczeniu od podstawy opodatkowania?

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

4 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 4 stycznia 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób prawnych.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca (dalej jako: „Wnioskodawca”, „Spółka”) należąca do Grupy Kapitałowej, jest (...). Należące do Spółki zakłady (…) produkują (...) proc. całego wytwarzanego w Polsce (...). Dociera ono do (...) proc. mieszkańców (…) i (...) proc. mieszkańców (…), (…) i (…). Wnioskodawca wytwarza (...) (...)(...). Ta efektywna technologia sprawia, że Wnioskodawca pokrywa około (...) proc. całkowitego zapotrzebowania (…) na energię elektryczną.

Jednym ze strategicznych celów Spółki jest intensyfikacja działalności badawczo-rozwojowej (dalej jako: „B+R”) i poszukiwanie innowacyjnych obszarów wzrostu sprzyjających wzrostowi wydajności oraz ograniczaniu kosztów. W strukturze Spółki znajduje się Wydział Badań i Innowacji koncentrujący się na wypracowywaniu nowych technologii pozwalających najefektywniej wykorzystać systemy produkcji energii, w tym m.in. zastosowanie technologii chłodniczych do zwiększenia oferty produktowej i optymalizacji procesów technologicznych wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00