Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.566.2021.2.BM

Czy od wypłaconego wynagrodzenia z tytułu udostępnienia Znaku Towarowego Wnioskodawca będzie zobowiązany do wykonywania obowiązków płatnika związanych z obliczeniem i pobraniem zryczałtowanego CIT w zakresie udziału w zysku Usługodawcy przypadającego Komandytariuszom będących polskimi rezydentami podatkowymi?

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

26 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób prawnych.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie z 28 grudnia 2021 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest podmiotem z siedzibą działalności gospodarczej w Polsce, podlegającym opodatkowanym podatkiem dochodowym w Polsce od całości swoich dochodów.

Przeważającą działalność Spółki stanowi sprzedaż hurtowa perfurm i kosmetyków (PKD 46.45.Z). W celu rozszerzenia działalności Spółka planuje zawarcie umowy licencyjnej na korzystanie ze znaku towarowego („Znak Towarowy”). Podmiotem licencjonującym Znak Towarowy („Usługodawca”) będzie natomiast spółka osobowa z siedzibą w Luksemburgu działająca w formie Societe en commandite speciale (SCSp). Usługodawca jest spółką transparentną podatkowo oraz nie posiada osobowości prawnej, co oznacza, że Usługodawca jest opodatkowany na poziomie swoich wspólników, a nie jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych tak w Polsce jak i w Luksemburgu. Wspólnikami Usługodawcy o statusie komandytariusza (associe commanditaire) jest inna spółka SCSp w której komandytariuszami (associe commanditaire) są polskie spółki, podatnicy CIT będący polskimi rezydentami podatkowymi („Komandytariusz”). Komandytariusze prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą za pomocą Usługodawcy. Wspólnikiem Usługodawcy o statusie komplementariusza (associe commandite) również jest lokalna spółka X będąca odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością („Komplementariusz”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00